naga

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

قوانین عمومی
1. با توجه به همه گیری ویروس کرونا، ممکن است هر ایرلاین، هتل، شهر و یا کشور مقصد، قوانین خاص خود را داشته باشد. لذا خواهشمندیم قبل از انجام رزرو از طریق تماس با پشتیبانی اطلاعات کامل و دقیقی در این باره دریافت کنید.

2. وب سایت 2TP طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین مرتبط با جرائم اینترنتی و مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت میکند.

3. مشتری موظف است شماره موبایل و پست الکترونیکی خود را جهت تماس های اضطراری در تمامی مراحل ثبت نام و خرید به صورت صحیح وارد نماید در غیر این صورت مسئولیت کلیه عواقب ناشی از آن متوجه مشتری می باشد.

4. خدمات و محتوای عرضه شده توسط 2TP جهت استـفاده‌ در این وب‌سـایت تولید می‌شوند. هرگونه سوء استفاده از اطلاعات، متن‌ها، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و... از این وب‌سایت پیگرد قانونی دارد و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌سایت و لینک به مطلب ذکر شده مجاز است و در رسانه‌های کاغذی نیز، با کسب اجازه‌ کتبی از مسئولان وب‌سایت امکان پذیر است.

5. اطلاعات شخصی کاربران کاملاً محرمانه اسـت. 2TP تمام تلاش خود را برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران می‌ نماید و اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و فقط مراجع قانونی مطابق با قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

6. کاربران متعهد می‌شوند که اطلاعات خود را هنگام رزرو یا ثبت نام به صورت صحیح در وب‌سایت وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ کاربران خواهد بود. 

7. کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در وب‌سایت اصلاح نماید. در غیر این‌صـورت این وب‌سایت هیچ مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

8. هرگونه سوء استفاده از نام 2TP و یا استـفاده از نام های مشابه ممنوع بوده و از طریق شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور قابل پیگرد خواهد بود.

9. هرگونه استخراج و استفاده از اطلاعات و نتایج جستجوی پروازها در سامانه 2TP شامل نام ایـرلاین‌ها، شماره و نوع و ساعت و قیمت پروازها یا اطلاعات مربوط به مقایسه یا خرید، به هر طریق اعم از استخراج دستی، ربات، کراولر و غیره، و انتشار آن به هر شکل اعم از ارائه روی صفحات وب، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌های موبایلی، رسانه‌های چاپی، دیجیتال و غیره، بدون اجازه‌ کتبی از مدیریت 2TP ممنوع بوده و پیگرد قانونی را به دنبال خواهد داشت.

قوانین پرواز داخلی

1. خریدار همزمان با خرید اینترنتی بلیط تعهد می‌کند که از تمامی قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد و پذیرش قوانین و مقررات قبل از ورود به درگاه پرداخت بانکی، از لحاظ قانونی برابر با امضای خریدار می باشد.

2. در صورتی که هر یک از موارد درج شده در قوانین برای مسافر نامفهوم یا سوال برانگیز است، مسافر موظف است قبل از رزرو بلیط با پشتیبانی 2TP تماس بگیرد.

3. پرداخت بانکی به معنی موفقیت و تکمیل رزرو نیست. لطفا و حتما پس از تایید پرداخت توسط درگاه بانک، بلیط خود را دریافت و با دقت بررسی نمایید. در صورت دریافت نکردن بلیط می توانید در منوی پیگیری خرید(پروفایل کاربری) بلیط خود را دریافت نمایید و یا با پشتیبانی 2TP تماس بگیرید.

4. در دوران همه گیری کرونا در پروازهای داخلی، افرادی که قبلا تست کرونا داده و جواب آن مثبت اعلام شده است موظفند پس از طی حداقل ۱۴ روز از دوران نقاهت و بهبودی کامل، به مراکز معتبر وزارت بهداشت مراجعه و مجددا تست کرونا (PCR) داده و جواب منفی آن را برای سوار شدن به هواپیما همراه داشته باشند.

5. طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسل شدن پرواز، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز و تغییر در نوع هواپیما بر عهده‌ شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ پرواز است و 2TP به‌ عنوان فروشنده، در این موارد هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

6. مسافر باید در پروازهای داخلی یک ساعت و نیم قبل از پرواز، در فرودگاه و در ترمینال مربوطه حضور داشته باشد.

7. هنگام رزرو بلیط، اطلاعات مسافر باید کاملاً مطابق با اطلاعات درج شده در مدرک شناسایی معتبر باشد.

8. هر نوع کنسلی بلیط از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه در هر ایرلاین و بسته به زمان درخواست کنسلی متفاوت است.

9. مسافران در هنگام مراجعه به فرودگاه باید یک نسخه از بلیط و مدرک شناسایی معتبر (در پروازهای داخلی، کارت ملی و در پروازهای خارجی، پاسپورت) به ‌همراه داشته باشند.

10. پس از خرید بلیط، به ‌هیچ ‌وجه امکان اصلاح نام مسافران وجود ندارد و اگر مسافر اطلاعاتی را به اشتباه وارد کرده باشد، باید بلیط را طبق قوانین ایرلاین کنسل کرده و بلیط جدید خریداری کند.

11. بلیط خریداری ‌شده را نمی‌شود به شخص دیگری انتقال داد. بلیط فقط به فردی تعلق دارد که مشخصاتش هنگام خرید در سیستم وارد شده است. در صورت وجود مغایرت در مشخصات مسافر و اطلاعات درج‌ شده در بلیط، مسافر در فرودگاه پذیرش نخواهد شد.

12. طبق تعریف قوانین هواپیمایی کشوری، مسافران ده روزه تا ۲ سال به‌ عنوان نوزاد INF ، مسافران بین ۲ تا ۱۲ سال به ‌عنوان کودک CHD و مسافران بیش از ۱۲ سال بزرگسال ADL تلقی می‌شوند. اگر خریدار در وارد کردن اطلاعات رده سنی اشتباه کرده باشد، از سوار شدن مسافر به هواپیما جلوگیری خواهد شد.

13. پس از انجام پرداخت و تایید آن، خرید قطعی شده است و اطلاعات بلیط از طریق پیام کوتاه و ایمیل به کاربر ارسال می‌شود. تایید نشدن پرداخت از سوی بانک و مشاهده ‌نکردن بلیط، به این معناست که خرید تکمیل نشده و مسافر موظف است با پشتیبانی 2TP تماس بگیرد.

14. نوع هواپیما براساس اعلام ایرلاین‌ها در بلیط درج می‌شود. مسئولیت هر نوع تغییر در نوع هواپیما بر عهده‌ شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ پرواز است.

15. خریدار حق تغییر قیمت در بلیط چاپ شده، دست ‌بردن در مفاد بلیط به هر شکل و یا فروش مجدد بلیط با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد.

16. طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل ‌نشده، بیمارانی که تحت درمان دیالیز هستند، کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ سیستم ایمنی استفاده می‌کند یا هرگونه بیماری‌ که باعث منع سفر هوایی می‌شود، همراه‌ داشتن مجوز پزشک معتمد ایرلاین هنگام سوارشدن به هواپیما ضروری است.

17. اگر پرواز به دلیل نقص فنی، بدی آب و هوا و یا تاخیر بیش از دو ساعت لغو شود، مسافر می‌تواند بدون جریمه‌ بلیط را کنسل کند. برای انجام کنسلی بدون جریمه مسافر باید بلیط خود را توسط نماینده ایرلاین مُهر کرده و اصل بلیط مهر شده را نزد خود نگهداری کند و بعد از آن با پشتیبانی 2TP تماس بگیرد.

18. استفاده از خدمات خاص مانند ویلچر، ماسک اکسیژن در زمان پرواز، رژیم غذایی خاص، حمل حیوان خانگی، حمل فوتی و ... در پرواز نیاز به اطلاع رسانی و هماهنگی با ایرلاین دارد. در صورت نیاز به دریافت خدمات خاص می بایست پیش از خرید پرواز مورد نظر با پشتیبانی سایت 2TP تماس حاصل فرمایید.

19. بلیط کودک یا نوزاد را به هیچ عنوان نمی توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال به صورت اینترنتی خریداری نمود.

20. اگر مسافری قصد خرید بلیط در دو مسیر متوالی مثلا تهران به مشهد و بعد مشهد به اهواز، و یا بلیط رفت و برگشت در یک مسیر مشخص مثل تهران به کیش و کیش به تهران در یک روز را داشته باشد، باید حداقل چهار ساعت بین زمان رسیدن مسافر به مقصد اول و حرکت پرواز دوم فاصله وجود داشته باشد. در غیر این صورت مسئولیت و جریمه نرسیدن به پرواز دوم به عهده مسافر خواهد بود.

21. در مسیرهای داخلی اگر پرواز رفت و برگشت از ۲ ایرلاین مختلف باشد، در صورت لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر از پرواز به دلیل تاخیر یا تعجیل بیش از ۲ ساعت، ممکن است لغو پرواز برگشت شامل جریمه‌ کنسلی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، حتما قبل از رزرو بلیط با پشتیبانی 2TP تماس بگیرید.

22. در رابطه با مقوله بار مجاز در پروازهای داخلی، هر ایرلاین قوانین خاص خود را دارد اما عمدتا در کلاس اکونومی بار مجاز مسافر 20 کیلوگرم و در کلاس بیزنس، 25 تا 30 کیلوگرم است که معمولا این اطلاعات قبل از رزرو بلیط در جزییات پرواز قابل مشاهده است.

قوانین پرواز خارجی

1. خریدار همزمان با خرید اینترنتی بلیط تعهد می‌کند که از تمامی قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد و پذیرش قوانین و مقررات قبل از ورود به درگاه پرداخت بانکی، از لحاظ قانونی برابر با امضای خریدار می باشد.

2. پرداخت بانکی به معنی موفقیت و تکمیل رزرو نیست. لطفا و حتما پس از تایید پرداخت توسط درگاه بانک، بلیط خود را دریافت و با دقت بررسی نمایید. در صورت دریافت نکردن بلیط می توانید در منوی پیگیری خرید (پروفایل کاربری) بلیط خود را دریافت نمایید و یا با پشتیبانی 2TP تماس بگیرید.

3. در صورتی که هر یک از موارد درج شده در قوانین برای مسافر نامفهوم یا سوال برانگیز است، مسافر موظف است قبل از رزرو بلیط با پشتیبانی 2TP تماس بگیرد.

4. در دوره همه گیری کرونا، هر مقصد، هر ایرلاین و یا هر هتل قوانین خاص خود را دارد. مسافران عزیز لطفا و حتما قبل از انجام رزرو بلیط خارجی برای دریافت اطلاعات دقیق با پشتیبانی 2TP تماس حاصل فرمایید.

5. هنگام رزرو بلیط خارجی، اطلاعات مسافر باید کاملاً مطابق با پاسپورت باشد. هرگونه اختلاف بین اطلاعات پاسپورت و اطلاعات درج شده در بلیط باعث عدم پذیرش مسافر در فرودگاه خواهد شد.

6. در پروازهای خارجی مسافر باید حداقل سه ساعت قبل از پرواز، در فرودگاه و در ترمینال مربوطه حضور داشته باشد.

7. پاسپورت مسافر باید حداقل 180 روز (6 ماه کامل) اعتبار داشته باشد. در غیر اینصورت از پذیرش مسافر در فرودگاه جلوگیری خواهد شد.

8. اگر بعد از خرید بلیط، نسبت به تمدید پاسپورت خود اقدام کردید، حتما این موضوع را به پشتیبانی 2TP اطلاع داده و تصویر پاسپورت جدید را برای تیم پشتیبانی ارسال کنید. اصلاح اطلاعات پاسپورت ممکن است طبق قوانین ایرلاین شامل جریمه شود که هزینه آن به عهده مسافر خواهد بود.

9. در پروازهای خارجی، مسئولیت دریافت ویزا با توجه به قوانین کشور مقصد به عهده مسافر بوده و 2TP مسئولیتی در قبال مسائل مربوط به ویزای مسافران به عهده ندارد. لطفا در صورت وجود هرگونه سوال در این مورد قبل از انجام رزرو با پشتیبانی 2TP تماس بگیرید.

10. سفر به کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان به معنی نیاز نداشتن به ویزا نیست و باید حتماً قبل از رزرو بلیط از طریق تماس با پشتیبانی 2TP اطلاعات کامل در مورد مقصد خود را دریافت نمایید.

11. در پروازهای سیستمی خارجی، اگر پرواز رفت و برگشت رزرو شده باشد و مسافر از پرواز رفت استفاده نکند، پرواز برگشت توسط ایرلاین باطل خواهد شد.

12. در پروازهای خارجی که مسافر از مسیر رفت خود استفاده نموده است و درخواست استرداد مسیر برگشت خود را دارد، می بایست مدارک اقامتی (از قبیل پاسپورت کشور مقصد، مدارک اقامت، ویزای کار...) خود را جهت این امر ارائه نماید. در غیر این صورت امکان استرداد بلیط وجود نخواهد داشت.

13. طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل ‌نشده، بیمارانی که تحت درمان دیالیز هستند، کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ سیستم ایمنی استفاده می‌کند یا هرگونه بیماری‌ که باعث منع سفر هوایی می‌شود، همراه‌داشتن مجوز پزشک معتمد ایرلاین هنگام سوارشدن به هواپیما ضروری است.

14. استفاده از خدمات خاص مانند ویلچر، ماسک اکسیژن در زمان پرواز، رژیم غذایی خاص، حمل حیوان خانگی، حمل فوتی و ... در پرواز نیاز به اطلاع رسانی و هماهنگی با ایرلاین دارد. در صورت نیاز به دریافت خدمات خاص می بایست پیش از خرید پرواز مورد نظر با پشتیبانی سایت 2TP تماس حاصل فرمایید.

15. طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسل شدن پرواز، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز و تغییر در نوع هواپیما بر عهده‌ شرکت هواپیمایی برگزارکننده‌ پرواز است و 2TP به‌عنوان فروشنده، در این موارد هیچ‌ مسئولیتی ندارد.

قوانین هتل داخلی

1. خریدار ضمن خرید اینترنتی هتل تعهد می‌دهد که از کلیه‌ قوانین و مقررات خرید هتل آگاهی کامل دارد و پذیرش قوانین و مقررات قبل از ورود به درگاه پرداخت بانکی، از لحاظ قانونی برابر با امضای خریدار می باشد.

2. پرداخت بانکی به معنی موفقیت و تکمیل رزرو نیست. لطفا و حتما پس از تایید پرداخت توسط درگاه بانک، واچر یا تاییدیه هتل خود را دریافت و با دقت بررسی نمایید. در صورت دریافت نکردن واچر هتل می توانید در منوی پیگیری خرید (پروفایل کاربری) واچر خود را دریافت نمایید و یا با پشتیبانی 2TP تماس بگیرید.

3. زمان تحویل اتاق به مسافر ساعت 14:00 و زمان تخلیه اتاق توسط مسافر ساعت 12:00 می باشد.

4. تغییر تاریخ در رزرو هتل پس از خرید مقدور نیست و در این خصوص می بایست رزرو قبلی با جریمه کنسل شود و رزرو جدید با شرایط و مبلغ جدید انجام شود.

5. با توجه به اینکه امکان کنسلی و مقدار جریمه کنسلی در هتل های مختلف متفاوت است، جهت اطلاع از این قوانین با پشتیبانی 2TP تماس بگیرید.

6. محرمیت قانونی و شرعی، ملاک پذیرش مهمان در هتل می باشد. جهت پذیرش زوجین، شناسنامه هر دو نفر و صیغه نامه معتبر (دارای مهر برجسته) الزامی است.

7. ممکن است در زمان خرید و پرداخت وجه، ظرفیت هتل منتخب تکمیل شود. اگر این اتفاق پس از پرداخت وجه صورت گیرد، مبلغ به حساب مسافر عودت داده خواهد شد و می توانند مجددا برای خرید هتل اقدام نماید. بنابراین کسر مبلغ از حساب به منزله اخذ قطعی واچر هتل نبوده و در صورت انصراف از خرید، مبلغ به همان حسابی که خرید از طریق آن انجام شده است، عودت داده خواهد شد.

8. در صورت تحویل اتاق دیرتر از موعد مقرر توسط هتل، هیچ مبلغی به مسافر عودت داده نخواهد شد و 2TP در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

9. پس از ورود به هتل، در صورت خروج از هتل زودتر از موعد ثبت شده در واچر، وجهی بابت عدم استفاده از اتاق به مهمان مسترد نمی گردد.

10. رزرو هتل شامل رزرو اتاق به تعداد افراد و شبهای درخواست شده و خدماتی است که بر روی واچر یا تاییدیه هتل درج شده است. خدماتی مثل حمل و نقل بین شهری، راهنما، تعیین طبقه، پارکینگ، اجاره خودرو، مینی بار و صندوق امانات در اکثر هتل ها شامل هزینه بوده که به عهده مسافر است .

11. اگر مسافر درخواست هایی همچون اتاق با دو تخت یک نفره، یا اتاق دارای امکان استفاده از دخانیات، ورود زودتر یا دیرتر از موعد و مواردی از این قبیل را داشته باشد، باید با پشتیبانی 2TP تماس بگیرد. 2TP موارد درخواستی را به هتل منتقل می کند و تایید نهایی در این خصوص با هتل است. در صورتی که هر یک از درخواست ها مستلزم اخذ هزینه باشد، مسافر ملزم به پرداخت آن است.

12. رزرو اتاقهای 3 تخته با توجه به شرایط اتاقهای هر هتل متفاوت است. ممکن است برخی از اتاقهای سه تخته، جزء اتاقهای دو نفره با یک تخت اضافه باشند و یا به صورت 3 نفره باشند. توجه داشته باشید یا اتاقی انتخاب نمایید که در نام اتاق عبارت اتاق سه تخته و یا تخت اضافه ذکر شده باشد، در غیر اینصورت هزینه پذیرش و خدمات مربوط به نفر سوم مستقیما در هتل از مسافرین محترم دریافت خواهد شد.

13. در صورتی که رزرو تایید شده مسافر به دلایلی خارج از اراده 2TP لغو شود، 2TP طی تماس با مسافر تمام تلاش خود را خواهد کرد تا اتاق یا هتل دیگری را که از نظر قیمت و مشخصات مشابه هتل رزرو شده باشد به مسافر پیشنهاد دهد. در صورتی که مسافر اتاق یا هتل جایگزین را قبول ننماید کل مبلغ پرداخت شده توسط مسافر به ایشان مسترد می گردد.

14. قابل ذکر است طبق قوانین اکثر هتلها، افراد بالای 5 سال، بزرگسال محسوب می گردند و شرایط رزرو برای بزرگسال نسبت به آنان جاری است. مسافر می بایست به هنگام خرید برای کودک بالای پنج سال این مسئله را مد نظر قرار دهد. در صورت عدم رعایت این موضوع ممکن است هتل از ورود تعداد افراد بیش از ظرفیت رزرو شده ممانعت بعمل آورد. 2TP هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

15. در صورت نیاز به تخت برای کودک زیر 5 سال، شرایط رزرو برای بزرگسال نسبت به آنان جاری است. مسافر می بایست به هنگام خرید، کودک زیر 5 سال خود را نیز بزرگسال در نظر بگیرد. در غیر این صورت به هنگام پذیرش هزینه نفر اضافه مستقیما توسط مسافر در هتل پرداخت می گردد.

16. ارائه واچر هتل به همراه مدارک شناسایی از سوی مسافر به مسئول پذیرش هتل الزامی است.

17. با انجام رزرو از سوی مسافر، مقررات مربوط به هتل منتخب و همچنین قوانین مربوط به فسخ رزرو از سوی هتل را به صورت همزمان پذیرفته است. به عبارت دیگر مسافر با آگاهی و اطلاع کافی از مقررات 2TP و هتل، نسبت به رزرو اقدام نموده است. در قراردادهای آنلاین طبق قانون تجارت الکترونیک، امضای مسافر به صورت الکترونیک انجام میشود.

18. چنانچه عدم انجام و یا اختلال در بازه زمانی سفر به دلیل لغو یا هرگونه تغییری در پرواز از سوی شرکت هواپیمایی باشد مسئولیت خسارات مربوط به کنسلی هتل به عهده مسافرین محترم است.

19. در صورتی که مسافر بدون اطلاع قبلی از انجام سفر خودداری ورزد، کلیه هزینه‌های مربوط دریافتی جهت رزرو هتل همانند قوانین کنسلی محاسبه می‌گردد.

20. اگر مسافر بخواهد دیرتر از زمان تحویل اتاق (از نظر تاریخ و ساعت) وارد اتاق شود، این مورد را باید با پشتیبانی 2TP هماهنگ کند. این مورد همچنین برای خروج زود هنگام نیز صادق است.

21. در صورت وارد کردن خسارت به هتل توسط مسافر، کلیه خسارت‌ها از مسافر دریافت خواهد شد.

22. اطلاعات مندرج در وب سایت 2TP در خصوص اطلاعات هتل‌ها، توسط همان هتل و یا تامین‌کنندگان آن تهیه و به 2TP ارائه گردیده است. این اطلاعات شامل موقعیت، امکانات و سرویس اتاق‌ها، نقشه و تصاویر هتل‌ها، قیمت‌های به روز شده و غیره است. 2TP تمام تلاش خود را جهت ارائه صحیح اطلاعات خواهد داشت. اما در خصوص صحت اطلاعات ارائه شده از سوی هتل‌ها و یا تامین‌کننده‌ها مسئولیتی نخواهد داشت. جهت کسب و اطلاعات بیشتر مسافر می‌تواند با شماره پشتیبانی تماس حاصل فرماید.

23. اطلاعات مربوط به هتل‌ها، توسط هتل‌ یا تامین کنندگان تولید می‌شود. این اطلاعات شامل ستاره، قیمت‌، موجودی اتاق‌ها، قوانین کنسلی و ظرفیت اتاق‌ها است و مسئولیت صحت آن، بر عهده‌ هتل یا تامین کنندگان می باشد.

24. قیمتی که در بخش ورود به درگاه پرداخت بانک در سایت 2TP نمایش داده می‌شوند، مبلغی است که خریدار برای کل مدت اقامت و برای کل اتاق‌های درخواستی خود می‌پردازد.

25. شماره اتاق، طبقه و مواردی از این دست، بر اساس موجودی هتل و در لحظه ورود به مسافر تخصیص داده می شود.

26. در صورتی که هر یک از موارد درج شده در قوانین برای مسافر نامفهوم یا سوال برانگیز است، مسافر موظف است قبل از رزرو بلیط با پشتیبانی 2TP تماس بگیرد.

قوانین هتل خارجی

1. خریدار ضمن خرید اینترنتی هتل متعهد می‌ شود که از کلیه‌ قوانین و مقررات خرید هتل آگاهی کامل دارد و پذیرش قوانین و مقررات قبل از ورود به درگاه پرداخت، از لحاظ قانونی برابر با امضای خریدار می باشد.

2. پرداخت بانکی به معنی موفقیت و تکمیل رزرو نیست. لطفا و حتما پس از تایید پرداخت توسط درگاه بانک، واچر یا تاییدیه هتل خود را دریافت با دقت بررسی نمایید. در صورت دریافت نکردن واچر هتل می توانید در منوی پیگیری خرید(پروفایل کاربری) از واچر خود پرینت تهیه نمایید و یا با پشتیبانی 2TP تماس بگیرید.

3. زمان تحویل اتاق به مسافر (Check in) ساعت 14:00 و زمان تخلیه اتاق توسط مسافر (Check out) ساعت 12:00 می باشد.

4. در صورتی که به هر دلیلی قصد مراجعه به هتل بعد از ساعت 14:00 را دارید، حتما این موضوع را به پشتیبانی 2TP اطلاع دهید تا هماهنگی های لازم با هتل انجام گردد. در غیر اینصورت خسارات بعدی، طبق قوانین کنسلی اعمال می گردد.

5. در صورت نیاز به تحویل اتاق زودتر از زمان مورد نظر و یا تخلیه دیرتر از زمان اعلام شده حتما هماهنگی قبلی با پشتیبانی انجام پذیرد.

6. پس از ورود به هتل، در صورتی مسافر قصد خروج زودتر از موعد ثبت شده در واچر را داشته باشد، وجهی بابت عدم استفاده از اتاق به مسافر عودت داده نمی شود.

7. ارائه صحیح و کامل کلیه اطلاعات مسافر از جمله نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت و شماره پاسپورت به عهده مسافر می باشد. پس از خرید نهایی هتل، امکان تغییر یا اصلاح نام و یا مشخصات مسافر وجود ندارد و جهت اصلاح اطلاعات ابتدا باید رزرو طبق قوانین هتل و به همراه جریمه، کنسل شده و مجدداً خریداری شود.

8. هتل خریداری شده متعلق به مسافری است که مشخصات خود را در سیستم وارد کرده و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد و اگر مشخصات واچر و مشخصات کارت شناسایی مسافر مطابقت نداشته باشد، مسافر پذیرش نخواهد شد.

9. قانون رزرو کودک به همراه بزرگسال در یک اتاق بسته به هر هتل متفاوت است. لطفا قبل از انجام رزرو هتل های خارجی، برای دریافت اطلاعات درست به سایت هتل مراجعه کنید و یا با پشتیبانی تماس بگیرید.

10. چنانچه عدم انجام سفر به دلیل لغو پرواز از سوی شرکت هواپیمایی باشد، مسئولیت خسارات مربوط به کنسلی هتل و تاخیر یا تعجیل به عهده مسافرین محترم است.

11. در صورت تحویل اتاق دیرتر از موعد مقرر توسط هتل، هیچ مبلغی به مسافر عودت داده نخواهد شد.

12. همراه داشتن مدارک شناسایی در زمان مراجعه به هتل الزامی است.

13. در صورت عدم صدور ویزا از طرف کشور مقصد، قوانین کنسلی هتل بابت رزرو جاری خواهد بود و مسئولیت کنترل ویزای کشور مقصد و ویزای ترانزیت به عهده مسافر است.

14. در صورت ممنوع‌الخروج بودن مسافر به هر دلیلی که نتواند از هتل خریداری شده طبق تاریخ واچر استفاده نماید، مطابق با قوانین کنسلی آن هتل می تواند اقدام به کنسل کردن رزرو نماید.

15. پرداخت عوارض خروج از کشور بر عهده مسافر است.

16. در سفرهای خارجی گذرنامه مسافر باید حداقل 180روز (6 ماه کامل) اعتبار داشته باشد. کنترل تاریخ اعتبار گذرنامه و شرایط سنی همراهان و صحت اطلاعات ورودی بر عهده مسافر است.

16. در سفرهای خارجی گذرنامه مسافر باید حداقل 180روز (6 ماه کامل) اعتبار داشته باشد. کنترل تاریخ اعتبار گذرنامه و شرایط سنی همراهان و صحت اطلاعات ورودی بر عهده مسافر است.

17. در صورت ایجاد خسارت به هتل توسط مسافر، کلیه خسارت‌ها از مسافر دریافت خواهد شد. برخی هتل‌ها مبلغی را تحت عنوان وجه تضمین (Deposit) از مسافر اخذ می‌نمایند تا در صورت بروز هرگونه خسارت از سوی مسافر نسبت به جبران خسارات وارده اقدام نمایند.

18. اطلاعاتی شامل ستاره، قیمت‌، صبحانه، ناهار، شام، استخر، اینترنت، قوانین کنسلی و ظرفیت اتاق‌ها عینا و مستقیما از سیستم هتل مربوطه استخراج شده و بر روی سایت نمایش داده می شود. لذا کلیه مسئولیت صحت آن بر عهده‌ هتل است. جهت کسب اطلاعات بیشتر مسافر می‌تواند با شماره پشتیبانی تماس حاصل فرماید.

19. شماره اتاق، طبقه و مواردی از این دست، بر اساس موجودی هتل و در لحظه تخصیص داده می‌شود.

20. در هتل هایی که شرایط کنسلی آن ها "غیر قابل استرداد" است، به هیچ عنوان پس از رزرو، امکان اصلاح و تغییر یا استرداد وجود ندارد.

21. بعضی از هتل های خارجی دارای قوانین خاص مثل عدم پذیرش مسافر ایرانی، عدم پذیرش کودک و عدم پذیرش آقا یا خانم مجرد می باشند. در صورتی که مسافری بدون توجه به این شرایط که در قوانین هتل ذکر شده است اقدام به رزرو نماید کلیه مسئولیت آن بر عهده مسافر می باشد.

22. در زمان رزرو هتل و پرداخت وجه توسط مسافر ممکن است به دلیل زمان صرف شده، ظرفیت هتل و اتاق منتخب مسافر تکمیل گردد. اگر این اتفاق پس از کسر وجه از حساب مسافر حاصل شود وجه پرداخت شده به حساب ایشان بازگردانده خواهد شد و مسافر می‌تواند مجددا برای خرید هتل اقدام نماید. بدیهی است کسر مبلغ از حساب مسافر به منزله رزرو قطعی نیست. در صورت انصراف از خرید در شرایط مذکور، مبلغ توسط 2TP به همان حسابی که از طریق آن خرید انجام شده عودت داده خواهد شد.

23. امکانات ارائه شده مثل خوراکی و نوشیدنی، سونا، جکوزی، استخر، اینترنت، رستورانها، باشگاه ورزشی و … بنابر نوع اتاق انتخابی شما ارائه می گردد. در صورتی که اتاق انتخابی شما مجاز به استفاده رایگان از این خدمات نباشد، هزینه آن مستقیم در هتل از مسافر دریافت خواهد شد.

24. چنانچه مسافر ممنوع الخروج بوده و یا در بدو ورود به کشوری، مقامات محلی از ورود آن به کشور جلوگیری نمایند و یا در صورت عدم استفاده مسافر به هر دلیلی اعم از مواردی مانند جا ماندن از پرواز، عدم صدور ویزا از طرف کشور مقصد، نقص در مدارک پروازی، مشکل در گذرنامه مسافر، لغو و یا تاخیر پرواز به علت بدی آب و هوا و ... که باعث عدم استفاده مسافر از هتل یا تاخیر در استفاده هتل گردد، طبق قوانین کنسلی با این موضوع برخورد می گردد و هیچ نوع مسئولیتی در این خصوص متوجه 2TP نخواهد بود.

25. هر کشور دارای قوانین مهاجرت، گمرک، شهروندی و ... مخصوص به خود است. برای مثال همراه داشتن برخی داروها که در کشور ایران کاملا آزاد است، در کشوری دیگر جرم محسوب می شود. به همین دلیل بهتر است که قبل از سفر به هر کشوری، از قوانین مهم آن کشور آگاهی داشته باشیم تا با مشکل قانونی در سفر خود مواجه نشویم.

26. در صورتیکه هتل با وجود واچر معتبر به هر دلیلی امکان پذیرش مسافر را نداشته باشد، مسافر حتما باید با پشتیبانی تماس حاصل نماید. 2TP هتلهای جایگزینی را به مسافر پیشنهاد می دهد، در صورتی که مسافر هتل پیشنهادی را قبول نکند، این شرکت مبلغ اخذ شده بابت آن رزرو را به مسافرین عودت داده و شخص مسافر باید هتلی را تهیه نماید.

قوانین بیمه مسافرتی

1. کاربر باید در هنگام خرید بیمه نامه، اطلاعات مسافر را دقیقا مطابق با پاسپورت ثبت نماید و تکمیل فرآیند خرید به منزله آگاهی کامل خریدار از قوانین بیمه و نوع بیمه نامه انتخاب شده محسوب می شود. لطفا در صورت عدم اطلاع از قوانین، نوع و پوشش بیمه نامه ها، قبل از انجام خرید با پشتیبانی 2TP تماس حاصل فرمایید.

2. بیمه مسافرتی برای کلیه افراد بالای 60 سال الزامی است و هزینه آن به عهده مسافر می باشد.

3. صدور بیمه نامه بایستی پیش از سفر و در ایران صورت پذیرد. در صورت صدور بیمه نامه پس از خروج از مرزهای کشور، بیمه نامه فاقد اعتبار می باشد.

4. زمانی که قصد سفر به بیش از یک کشور را دارید، کشور آمریکا یا کانادا به عنوان کشور مقصد انتخاب گردد.

5. در صورت بروز هرگونه حادثه و یا بیماری در هر یک از کشورهای تحت پوشش بیمه نامه، جهت تسهیل در امر خدمت رسانی و اجتناب از بروز هرگونه مشکل بعدی، حتماً در اسرع وقت با مراکز تماس 24 ساعته به شماره 987644700+ و یا پست الکترونیکی insurance@2tp.ir تماس حاصل نموده و نام کامل خود، شماره بیمه نامه، تلفن و نشانی محل تماس و شرح مختصری از مشکل بوجود آمده را گزارش فرماييد.

6. در کلیه شرایط، اعلام بروز خسارت حداکثر ظرف مدت 10 روز (240 ساعت) به 2TP الزامی می باشد.

7. تاریخ شروع بیمه‌نامه از زمان خروج بیمه‌‍ شده از مرزهای قانونی کشور ایران بوده و نهایت مدت اعتبار آن در خارج از کشور 92 روز متوالی می‌باشد.

8. در صورت انصراف بیمه شده از مسافرت، ابطال بیمه نامه تا انقضاء مدت اعتبار ویزای اخذ شده در گذرنامه، امکان پذیر نمی باشد.

9. در صورت پایان اعتبار بیمه نامه در طول سفر، تمدید آن مقدور نمی باشد.

10. در صورت عدم استفاده از بیمه نامه بعلت عدم دریافت ویزا، انصراف از سفر و یا دلایل دیگر تا 6 ماه پس از صدور می توانید صرفاً با مراجعه به واحد صادر کننده (2TP) نسبت به فسخ بیمه نامه اقدام نمایید. ابطال بیمه نامه تنها تا 6 ماه پس از تاریخ صدور امکان پذیر می باشد.

11. با توجه به قوانین خاص سفارت‌ها در خصوص بیمه مسافرتی، مسافر می‌بایست پیش از خرید اطلاعات کامل شرایط بیمه، میزان پوشش بیمه‌نامه، مدت زمان مورد نیاز بیمه و... را از سفارت مورد نظر خود کسب و با داشتن اطلاعات کامل و منطبق با بیمه ارائه شده در سایت 2TP، خرید خود را تکمیل نماید.